PTT PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PTT PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, PTT Personeline İlk Yardım Eğitimi verdi.

03 Ekim 2019 - 13:37

Edirne PTT Başmüdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı İlk Yardım Yönetmeliği gereğince personeline İlk Yardım Eğitim verilmesi için Edirne Belediyesi’nden talepte bulundu.  Söz konusu talebi değerlendiren İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi; Edirne PTT Başmüdürlüğü personeline ve gönüllü olarak eğitim almak isteyen 2 esnafa İlk Yardım Eğitimi verdi.

ETSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İlk Yardım Eğitimi’nde İlk Yardım Eğitmeni Hemşire İnci Özer, Paramedik H. Dilara Dinç, Acil Tıp Teknisyeni İrem Dağdeviren tarafından ilk yardımın önemi ve doğru ilk yardım teknikleri anlatıldı.

İlk Yardım Eğitimi’ne Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti. Dr. Tanrıkulu, “Ani olarak hastalanan veya yaralanan kimseye anında, olay yerinde ve çevre imkânlarından yararlanılarak yapılan, tıbbî olmayan geçici müdahaleye ilk yardım denir. İlkyardım için ihtiyacınız olan üç şey var: bilginiz, aklınız ve elleriniz. Korkmayın ama ilk yardımı ciddiye alın. Trafik kazası ve beklenmeyen doğal afetlerde insan sağlığı açısından ciddi önem taşıyan eğitimler sayesinde, kişilerin doğru ve hızlı bir müdahaleyle hayatta kalması sağlanabilir. İlk Yardım Eğitimi, çocuk sahibi olanların, eğitimcilerin, yaşlı bakanların ve belli bir sayıdan kalabalık çalışanın olduğu iş yerinde çalışanların alması gereken bir eğitimdir. Hiç kuşkusuz ki meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardım, bilinçli yani eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarır; sakat kalmalarının da önüne geçer. Edirne Belediyesi olarak bu konuda hayati bir görevi yerine getirmeye devam ediyoruz” dedi.

 

 

2019/10/389663.jpg
2019/10/2384415.jpg
2019/10/8703593.jpg
2019/10/4354471.jpg
2019/10/9224426.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY LİSTESİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY...