PROJENİN DÖRDÜNCÜ TOPLANTISI EDİRNE’DE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PROJENİN DÖRDÜNCÜ TOPLANTISI EDİRNE'DE

Edirne Belediyesi’nin Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü 3 projeden biri olan “Orman Yangınları için Operasyonel Kapasitenin Arttırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştirilmesi” projesinin dördüncü toplantısı Edirne’de gerçekleştirildi.

01 Şubat 2018 - 16:01 - Güncelleme: 03 Şubat 2018 - 00:23

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nın birinci teklif çağrısı kapsamında Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Yangın Güvenliği ve Afet Önleme Genel Müdürlüğü ve Edirne Belediyesi’nin ortak yürüttükleri CB005.1.11.005 sayılı “Orman Yangınları için Operasyonel Kapasitenin Arttırılması ve Afet Önleme Çalışmalarının Geliştirilmesi” isimli projenin dördüncü toplantısı Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde 29-31 Ocak 2018 tarihlerinde Edirne’de yapıldı.

Proje Yönetimi ve Rehber Kitapçık hazırlama toplantıları, Edirne Belediyesi AB & Uluslararası İlişkiler Birimi, İtfaiye Müdürlüğü, Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Yangın Güvenliği ve Afet Önleme Genel Müdürlüğü ve Haskova İtfaiyesi’nden proje ekibi üyeleri, yangın güvenliği ve sivil savunma uzmanları ve bir pedagog katılımıyla gerçekleştirildi. 

Proje ekibi toplantısı ile birlikte; çocuklara yönelik yangın güvenliği ve sivil savunma kitapçığı hazırlanması için çalışmalar sürdürüldü. Kitapçıkların Nisan ayında basılması ve proje kapsamında hedeflenen 10-12 yaş grubu çocuklara yönelik verilecek eğitimde kullanılması planlanıyor.

 

Bu haber 5699 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri