ÖĞRENCİLERDEN YENİ YILDA DOST ELİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERDEN YENİ YILDA DOST ELİ

Edirne Dinamik Koleji öğrencileri, ‘Vicdanını dinamik tut’ sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında kullanmadıkları ve harçlıklarından biriktirerek aldıkları kitap, giysi ve oyuncakları Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ne teslim etti.

30 Aralık 2019 - 14:33

Edirne Belediyesi bünyesine kurulan Dost Eller Dayanışma Evi; Edirnelilerin destekleriyle büyümeye devam ediyor. Yardımlaşmanın en güzel örneği olan Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ne en güzel destek Edirne Dinamik Koleji öğrencilerinden geldi.

Edirne Dinamik Koleji öğrencileri, Edirne’deki çok önemli bir ihtiyaca cevap veren ve bu yıl üçüncü yılını kutlayan Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ne kullanmadıkları ve harçlıklarından biriktirerek aldıkları kitap, giysi ve oyuncakları getirerek; çok önemli bir yardımlaşma örneği sergilediler.

Öğrencilerin getirdiği yardımları teslim alan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Öğretmenlerin ve öğrencilerin Dost Eller Dayanışma Evi’ne yaptığı yardımdan dolayı çok mutlu olduk. Dünyayı ortak paylaşırsak ve ihtiyacı olanlara yardımda bulunursak, dünya daha yaşanabilir bir hale gelir ve eşitliği sağlamış oluruz” dedi.

 Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’nin sosyal bir market haline geldiğini ve ihtiyacı olanların buraya gelerek; aynı bir marketten alışveriş yaparmış gibi ihtiyaçlarını karşıladığını belirten Tanrıkulu, “Maddi durumu olmayan vatandaşlarımız Belediyemizin Kültür ve Sosyal Müdürlüğü’ne giderek, başvuruda bulunuyorlar.  Aldıkları belge ile buraya gelerek ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Edirne Belediyesi olarak Dinamik Koleji yönetimine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyorum. Çok önemli bir iş ve gönüllülük esasına dayanıyor” diye konuştu.

Dinamik Koleji İlkokul Müdürü Hüseyin Eğe de “2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı başında ‘Vicdanını dinamik tut’ sloganıyla ön plana çıkarttığımız bir yardım kampanyasını; topladığımız yardımları Edirne Belediyesi Dost Eller Dayanışma Evi’ne teslim ederek, tamamladık. Dinamik Koleji olarak değerler eğitimine çok önem veriyoruz. Öğrencilerimizin hoşgörü ve yardımseverlik gibi değerleri kazanması açısından başlattığımız bu kampanyaya destek oldukları için Edirne Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi. 

Dinamik Koleji öğrencilerinden Elif Su da “Burada olmak benim için çok güzel. Çünkü muhtaç olan insanlara yardım kampanyası ile yardım ediyoruz. Onlar için mutluyuz” şeklinde konuştu.  

2019/12/1604300.jpg
2019/12/4571919.jpg
2019/12/1247981.jpg
2019/12/1889825.jpg
2019/12/9655397.jpg
2019/12/7271830.jpg
2019/12/2770094.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY LİSTESİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY...