MİNİK DOSTALARIMIZ İÇİN KEDİ EVLERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİNİK DOSTALARIMIZ İÇİN KEDİ EVLERİ

Edirne Belediyesi ile Sosyal Medya'da 'Edirne Patileri' adıyla örgütlenen hayvansever vatandaşlar; yaklaşan soğuk kış şartlarında sokak kedilerinin barınabilecekleri 'Kedi Evleri' yaptı.

30 Ekim 2018 - 10:39 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 09:47

Edirne Belediyesi ile Edirne Patileri isimli hayvansever bir grup Edirne Belediyesi Kent Ormanı’na minik dostlarımızın soğuk havalardan korunması için kedi evleri yaptılar. Etkinliğe Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nun da destek verdi.

Amaçlarının soğuk kış şartlarında sokaktaki canlara sıcak bir yuva yapmak olduğunu belirten Tanrıkulu, “Hayvansever dostlarımız ile birlikte canlar için kulübe yapıyoruz. Kendileri sosyal medyadan toplanarak bu etkinliği düzenlemişler. Biz istedik ki bugün burada bu çalışkan ve hayvansever dostlarımızla beraber birlikte kedi evlerimizi yapalım. O nedenle ilk baş bir organizasyon şeması yaptık. Bütün malzemeleri kendileri getirdiler, biz sadece yeri ve biraz da malzeme tedarik ettik. Biz istiyoruz ki hayvanseverlerimiz her zaman bizlerle beraber çalışsın ve biz de onlara destek olalım. Biliyorsunuz sokakta yaşayan canlarımız bizim için çok önemli çünkü şu anda kış geliyor. Bu kışın soğuk havalarda sıcak yuvaları olsun istiyoruz. Bunları da Edirne'nin çeşitli yerlerine koyacağız” diye konuştu.

Gönüllü hayvanseverlerden Elif İlay Koçulu da, “Malumunuz kış geliyor ve bu canlar üşümesin diye kedi yuvası yapalım istedik. İnşallah kışı güzel bir şekilde üşümeden geçirirler” dedi.

2018/10/3821366.jpg
2018/10/8160757.jpg
Bu haber 2521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ