MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS; PARKMETRELER ÜCRETSİZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS; PARKMETRELER ÜCRETSİZ

Edirne Belediyesi, Kurban Bayramı’nın birinci günü mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti verecek. Parkmetreler ise bayram boyunca ücretsiz olacak. Ayrıca yakınlarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için Arefe gününden itibaren mezarlıklarda 90 bin adet çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek.

16 Ağustos 2018 - 10:52

Edirne Belediyesi, Kurban Bayramı’nın 1. günü olan 21 Ağustos Salı Günü bayram namazı sonrasında şehir mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için belediye binası önünden Yenişehir, Buçuktepe, Yeniimaret Bademlik, Yıldırım ve Acıçeşme Mezarlıklarına ücretsiz otobüs servis hizmeti verecek.  Mezarlık ziyaretini tamamlayan vatandaşlar, aynı otobüslerle belediye binası önüne geri dönebilecek.

Ayrıca Buçuktepe, Yenişehir, Acıçeşme, Yıldırım, Yeniimaret Bademlik ve Karaağaç Mezarlıkları’nda yakınlıklarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için toplamda 90 bin adet çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar Arife günü ve Kurban Bayramı’nda mezarlık görevlilerinden ücretsiz olarak çiçek talebinde bulunabilecek. Öte yandan Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından merkezde tüm mezarlıklardaki 18 adet şehit kabrine çiçek ekildi, otlar temizlendi.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri şehir merkezinde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde; bayram boyunca araç park yerlerinden vatandaşların ücretsiz yararlanabileceğini belirtti. Vatandaşlar, belirtilen günlerde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde, Edirne Belediye personeli olmaksızın ücret talep eden kişilerin olması halinde, Alo 153 No’lu hatta bilgi verebilir.

 

Bu haber 1380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ