Reklamı Geç
MEMLEKETİNE HOŞ GELDİN ATAM
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEMLEKETİNE HOŞ GELDİN ATAM

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’ye gelişinin 88. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Sevgili Atam; bugün Edirne’ye son gelişinin ama hiç gitmeyişinin 88. Yılı. İzin, ışığın, vatan ve millet sevgin, demokrasin, ilke ve devrimlerin emanetimizdir. Sonsuza kadar yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

20 Aralık 2018 - 13:53 - Güncelleme: 20 Aralık 2018 - 16:40

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük kurtarıcı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Edirne’ye gelişinin 88. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Edirne'ye dört kez geldi. Mustafa Kemal Atatürk; kendisinin fikirlerini ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olan bu eşsiz kentti son olarak 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla ziyaret etti. Ulu önderimiz 21-25 Aralık tarihlerinde, Belediye Binasında bugün Atatürk Odası olarak düzenlenen odada kalmış; meclis salonunda çok önemli kararlara imza atmıştır.

88 yıl önce Ata’sını bu topraklarda ağırlamanın onurunu yaşayan Edirne Halkı; hiçbir zaman onun fikirlerinden ayrılmamış; Cumhuriyet’in kazandırdığı hak ve özgürlüklere sahip çıkmıştır. Çünkü birçok kez işgale uğrayan bu topraklar; bu topraklarda nefes alan Edirne Halkı; özgürlüğün ve bağımsızlığın ne kadar önemli olduğunu bilmekte; Ata’sına olan minnet borcunu her fırsatta dile getirmektedir. 21 Aralık; Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye son kez gelişinin ama hiç gitmeyişinin 88. Yılı.  İzi, ışığı, vatan ve millet sevgisi, demokrasi, ilke ve devrimleri emanetimizdir. O’nun bize bıraktığın emanetleri sonsuza kadar yaşatmaya devam edeceğiz. Edirne Halkı, Ata’sını asla unutmayacak.”

TÖRENLERLE KUTLANACAK

Mustafa Kemal Atatürk'ün 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne'ye gelişinin 88. Yılı Edirne'de törenlerle kutlanacak. 21 Aralık 2018 Cuma günü Saat 09.30'da İnönü İlkokulu önünde toplanacak olan kortej Atatürk Anıtı'na kadar yürüyecek. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne'de bulunduğu sürece kaldığı Edirne Belediye Binasında bulunan Atatürk Odası ziyaret edilecek. Törenler Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek olan programla devam edecek.

Ayrıca Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 88. yılı nedeniyle 21 Aralık Saat: 20.00’de ETSO Konferans Salonu’nda Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Korosu tarafından ‘Şarkılarla Atatürk’ isimli konser düzenlenecek.

2018/12/6096984.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
Reklamı Geç