MANŞON ARIZALARI KESİNTİ OLMADAN TAMİR EDİLECEK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MANŞON ARIZALARI KESİNTİ OLMADAN TAMİR EDİLECEK

15 Ağustos 2016 - 09:26

Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, İçme Suyu Şebekelerinde bulunan manşonlarda meydana gelen arızaları yeni bir yöntem ile tamir ederek, su kaybı yaşanmasının önüne geçiyor. İlk defa 1. Murat Mahallesi’nde denedikleri bu yöntemle şebekede yaşanan arıza su kesintisi yapılmadan tamir edildi.

Edirne Halkı’na daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdüren Edirne Belediyesi, İçme Suyu Şebekesinde bulunan manşonlarda yaşanan arızaları, Edirnelileri mağdur etmeyecek yeni bir yöntem ile çözüme kavuşturacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri,  İçme Suyu Şebekesinde kullanılan AÇB borularının manşonlarında meydana gelen arızaların manşon üstü tamir kelepçeleri kullanarak tamir ettiklerini söyledi.

Manşon üstü tamir kelepçeleriyle şebekelerdeki suyun kesilmediği ve su kaybı yaşanmadığını ifade eden yetkililer, “Uygulamasının kolay olmasının yanı sıra suyun boşa akıtılmasını önlediği için ekonomik anlamda da bir getiri sağlamaktadır. Bu sistem ilk olarak 1.Murat Mahallesi Güngör Mazlum Caddesinde 175 mm AÇB hatta meydana gelen manşon arızası 1.Murat ve Şükrü Paşa Mahallelerinde herhangi bir su kesintisine gidilmeden manşon ustu tamir kelepçesi kullanılarak giderilmiştir” dedi.

 

1407593.jpg
6898652.jpg
1978372.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
ESNAFTAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY LİSTESİ
SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAVLARINI KAZANAN ASİL ADAY...