Reklamı Geç
KUŞBAKIŞI EDİRNE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KUŞBAKIŞI EDİRNE

Edirne Belediyesi Kent Müzesi’nde 18. ve 19. yüzyıllara ait arşivlerden elde edilen Edirne plan ve haritalarından oluşan ‘Kuşbakışı Edirne’ sergisi sanatseverlerle buluşacak.

17 Haziran 2019 - 13:11

Edirne Belediyesi Kent Müzesi; sanatseverleri bu kez de 18 ve 19. yüzyıla götürecek.  Arkeolog Sanat Tarihçisi Altay Bayatlı tarafından devlet arşivlerinden bulunan  18. ve 19. yüzyıllara ait Edirne plan ve haritaları 21 Haziran 2019 Cuma Günü Saat: 15.00’te Edirne Kent Müzesi’nde sergilenecek. Sergi 21-30 Haziran 2019 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacaktır.

‘Kuşbakışı Edirne’ isimli serginin ziyaretçileri 18 ve 19. Yüzyıla götüreceğini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Kent belleği araştırması açısından Edirne Harita ve Planları önemli bir yere sahiptir. Osmanlı Devletinin son dönemlerinde 4 işgal atlatan Serhat kenti Edirne, özellikle askeri ve fiziksel anlamda birçok harita çeşitliliğine sahiptir. 18 ve 19. Yüzyıla ait harita ve planları arşivlerden bularak Kuşbakışı Edirne isimli serginin oluşmasını, harita ve planların müzemiz koleksiyonunda yer almasını sağlayan Arkeolog Sanat Tarihçisi Altay Bayatlı’yı yürekten kutluyor başarılar diliyorum. Sergimize de tüm Edirne Halkı’nı davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
TEŞEKKÜRLER EDİRNE!
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ 1. OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISI GÜNDEMİ
Reklamı Geç