ÖĞRENCİLERDEN ATA’YA VEFA ÖRNEĞİ

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda, Tarihi Belediye Binası’nda bulunan Atatürk Odası ziyaretçi akınına uğruyor. Öğretmenleri ile birlikte Atatürk Odası’nı ziyarete gelen öğrenciler, Atatürk’ün kullandığı eşyaları özenle inceliyor, Ata’sına olan sevgisini dile getiriyor.

2022-11-09 14:10:06
ÖĞRENCİLERDEN ATA’YA VEFA ÖRNEĞİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle öğrencilerin akınına uğruyor. Haftanın 7 günü ziyarete açık olan Atatürk Odası’na gelen öğrenciler Ata’sına olan özlemlerini dile getirerek, büyük bir vefa örneği gösterdi.

Edirne Belediye Başkanlığı Binası’nda bulunan Ulu Önder Atatürk’ün Edirne’ye geldiğinde kaldığı oda, ilk günkü sıcaklığını ve ruhunu korumaya devam ediyor.  Müze haline getirilen odada, Atatürk’ün ziyaretinde kullandığı battaniyesinden, yorganına, kaşığından, çatalına kadar bütün eşyalar, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından itinayla korunuyor.  

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümü nedeniyle öğretmenleri eşliğinde Edirne Belediyesi’ne gelen öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada kaldığı odayı gezerek,  Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı süre içerisinde kullandığı eşyaları özenle inceledi. Edirne Belediyesi tarafından Ata’nın orijinal ölçülerine göre yaptırılan Atatürk Heykeli’ne özlemle bakan çocuklar Ata’sına olan sevgisini dile getirdi, şiirler okudu, şarkılar söyledi. 

 

Atatürk Odası’nın haftanın 7 günü ziyarete açık olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yılda 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. Ata’sını hiç görmeden büyük bir özlem ve tutkuyla seven çocuklarımız, Ata’mızın izlerini taşıyan Atatürk Odası’nı ziyaret ederek, büyük bir vefa örneği gösteriyor. Bizlerde, manevi değeri çok büyük olan bu odayı ve içindeki her bir eşyayı gözümüz gibi muhafaza ediyoruz. ” diye konuştu.