HOŞ GELDİN ŞANSLI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’ndan sahiplendiği Şanslı yeni yuvasına kavuştu.

2023-01-16 17:30:02
HOŞ GELDİN ŞANSLI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bir etkinlik amacıyla gittiği Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda petshoplardan hayvan alınması yerine sokaktaki veya barınaktaki canlıların sahiplenilmesi için basın açıklaması yapmıştı. Bahsi geçen açıklama sonrasında barınağı gezerek denetimde bulunan Gürkan gezi sonunda kendisine yakın tavırlar sergileyen bir köpeğin Edirne Belediyesi bünyesinde sahiplenmek istediğini belirtti. 16 Ocak günü işlemleri tamamlanan ve Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ne getirilen köpeğin adı ise “Şanslı” oldu.

Konu hakkında açıklama yapan Gürkan “Şanslı yeni yuvasını çok sevdi, kendisi de çok sevimli ve cana yakın. Artık Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarın’da yaşamına devam edecek. Tahminimce Merkezimizi ziyaret eden veli ve öğrenciler de kendisini çok sevecektir. Geçen hafta da belirttiğimiz üzere, artık vatandaşlarımızın petshoplardan hayvan almamaları gerektiğini ıslarla vurgulamak  istiyorum. Talep etmeleri durumunda Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’ndan nüfus kağıtları ile birlikte giderek istedikleri canı sahiplenebilirler.” Dedi.