ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, EDİRNE'DE

6 Şubat'taki Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, 'Birlikte Daha Güçlü' sloganıyla Edirne’de konser verecek.

2023-05-02 14:28:39
ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU, EDİRNE'DE

Medeniyetler arasında köprü oluşturmak ve Hatay'ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2007'de farklı din ve mezheplere mensup sanatçılarla kurulan; 2012 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen ve 2019-2020'de Kültür Bakanlığı Özel Ödülü alan koro, Kahramanmaraş depreminde 7 üyesini kaybetmişti. Koro, depremde yıkılan şehirlerde yaraların sarılması için AB Türkiye Delegasyonu mali desteğiyle Edirne, Denizli, Eskişehir, Antalya, Samsun, Sivas, Van ve Şanlıurfa’da dayanışma konserleri düzenleyecek.

'Birlikte Daha Güçlü' sloganıyla gerçekleştirilecek olan konserlerin ilk durağı ise Edirne olacak. Konser Edirne’de, Edirne Belediyesi, Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonuyla ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Konser, 3 Mayıs Çarşamba Saat: 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda sanatseverlerle buluşacak.  Koro, konserlerinde depremlerde kaybettiği yedi üyesi; Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu ve Ahmet Fehmi Ayaz'ın anısına şarkılar seslendirecek.