HOŞ GELDİN RAMAZAN
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HOŞ GELDİN RAMAZAN

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hoşgörünün, yardımlaşmanın, dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığı; huzurun ve bereketin bol olduğu bir Ramazan Ayı diliyorum” dedi.

03 Mayıs 2019 - 15:15 - Güncelleme: 04 Mayıs 2019 - 10:11

Tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan Ayı’nı kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ramazan Ayı’nın tüm dünyaya huzur, bereket, barış ve mutluluk getirmesini diledi.

Gürkan, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla ilgili yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

Tüm Müslüman Alemi’yle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmuş olanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumumuzun en güzel ve en özel değeri olan Ramazan Ayı; aynı zamanda dayanışmanın, yardımlaşmanın da en büyük simgesidir. Bizler, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Unutmayalım ki; bizi biz yapan ortak değerlerimizdir. Ramazan Ayı’nda da bu değerlerimize bir kez daha sahip çıkalım. İnsanların birbiriyle yardımlaşma için yarıştığı, yoksul ve yardıma muhtaç ailelerin korunduğu, çocukların ve yoksulların yüzünün güldüğü ve bir nebzede olsa geçim sıkıntılarının dindiği bir Ramazan ayı olmasını diliyorum. Bu Ramazan; savaşların sona erdiği, çocuklarımızın huzur ve mutluluk içinde yaşayacağı günlerden olsun. Aile büyüklerinin ziyaret edildiği, çocukların gülümsediği; hastaların, yoksulların, kimsesizlerin hatırlandığı; sofraların paylaşıldığı; huzur ve mutluluğun hakim olduğu bir Ramazan Ayı diliyor; tüm hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum” 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4 YILDIZLI YARIŞMAYA BAŞVURULAR BAŞLADI
4 YILDIZLI YARIŞMAYA BAŞVURULAR BAŞLADI
ALO 191
ALO 191