HAREKETLİ BİR YAŞAM İÇİN ‘ARACINI BIRAK, YÜRÜ’
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HAREKETLİ BİR YAŞAM İÇİN ‘ARACINI BIRAK, YÜRÜ’

AB’nin gerçekleştirdiği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttüğü Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Edirne Belediyesi tarafından hareketli bir yaşam ile karbon salınımına dikkat çekmek için ‘Aracını bırak, yürü’ etkinliği düzenlendi.

18 Eylül 2018 - 11:22

Edirne Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası’na ‘Aracını bırak, yürü’ etkinliği ile katkı sağlamaya devam etti.  Haraketli bir yaşam ile karbon salınımına dikkat çekmek isteyen Edirne Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında Edirneliler, sabah saatlerinde araçlarını bırakarak yürüyüş yaptı. Yürüyüşe  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da katıldı.  

Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerimiz devam ediyor. Bu şehirde de yürüyerek işlerimize gidebileceğimizi ve birçok yere yürüyerek varabileceğimizi göstermek için etkinlikler yapıyoruz. Bu tür etkinlikleri ve halkımızla olan bu tür diyalogları arttırarak buranın daha çevreci ve daha az kirletilen bir şehir olmasını istiyoruz. Çünkü araçlardan çıkan karbonmonoksit gazı ve karbon seviyesinin artışı insan sağlığına çok zararlı. Betonlaşma zararı daha çok arttırıyor. Biz de yürüyerek daha sağlıklı olalım istiyoruz. Avrupa’nın en obez ülkesinin Türkiye olduğunu okudum. Ve çok üzüldüm. Edirne halkının böyle güzel bir şehirde yürümenin farkındalığını görmesini istiyoruz. O anlamda da biz istiyoruz ki Edirneliler hem toplu taşıma araçlarını kullansınlar, hem de yürüyerek işlerine ve yollarına devam etsinler” dedi.

“Aracını Bırak, Yürü” etkinliği ise birçok Edirneli’nin katılımıyla Acar City Park’tan başladı; İbrahim Ay Caddesi, Ayçiçeği Heykeli, Ali Rıza Atatürk Caddesi, Atatürk ve İnönü Kavşağı, Muammer Aksoy Caddesi’nden Baca Güzergâhı boyunca devam ederek Mega Park’ta son buldu.

2018/09/4380434.jpg
2018/09/9068024.jpg
2018/09/5679215.jpg
2018/09/4535915.jpg
2018/09/560852.jpg
2018/09/6988920.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK