MAG/AME DERNEĞİ’NE İLKYARDIM EĞİTİMİ

İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, ilk yardım eğitimlerine Mahalle Afet Gönüllüleri/Acil Müdahale Derneği (MAG/AME) ile devam etti.


MAG/AME DERNEĞİ’NE İLKYARDIM EĞİTİMİ

Edirne Belediyesi; İtfaiye Binası’nda bulunan eğitim salonunda, İlk Yardım Eğitmeni Hemşire İnci Özer eşliğinde "Doğru İlk yardım Hayat Kurtarır" sloganıyla ilk yardımcılar yetiştirmeye devam ediyor. Edirne Belediyesi MAG/AME Derneği’nin talebi üzerine dernek üyesi 8 kişiye ilk yardım eğitimi verildi. İlk Yardım Eğitimine Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti.

Eğitimde konuşan Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, MAG/AME Derneğine teşekkür etti. Gönüllük esasıyla böyle bir dernek kuran ve burada ilk yardım eğitimi alan gençlerin ileride belki de birçok can kurtaracağını ifade eden Tanrıkulu, doğru ilk yardım hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 MAG/AME Derneği’nden Tuğberk Emre Aktaş ise, “Yaptığımız gönüllülük sürecinin daha başlangıcındayız bize büyük destek sağlayan belediye çalışanlarına, Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na, İlkyardım Eğitmeni İnce Özer’e teşekkürlerimizi borç biliriz” dedi.