“HOŞ GELDİN ATATÜRK”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne’ye gelişinin 87. yıldönümünde Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Burcu Coşkun’un sınıfında yer alan öğrenciler; Atatürk’ün çok önemli kararlara imza attığı Meclis Salonu’nda ‘Hoş Geldin Atatürk’ konseri verdi. Ata’nın Edirne’ye gelişinin 87. Yıl coşkusuna klasik müzik de eşlik etti.


“HOŞ GELDİN ATATÜRK”

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 87. yıldönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlandı. Atatürk’ün cumhurbaşkanı sıfatıyla geldiği Edirne’de; kalmış olduğu oda Edirne Belediye Başkanlığı tarafından özenle hazırlandı. Yatağı karanfillerle süslendi. Gün boyu ziyaretçi akınına uğrayan Atatürk Odası’nda Edirneliler, klasik müzik eşliğinde karşılandı. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Burcu Coşkun’un sınıfında yer alan öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün 87 yıl önce çok önemli kararlara imza attığı odada Mustafa Kemal için ‘Hoş Geldin Atatürk’ konseri verdi.

Ata’nın Edirne’ye gelişinin 87. Yıl coşkusuna klasik müzik de eşlik etti. Burcu Coşkun, Dilge Taşçı, Sertaç Kılıç, Azra Baysal, Çağla Gökdemir ve M.Deniz Eğmen’in verdiği konser büyük beğeni kazandı. ‘Hoş Geldin Atatürk’ konserinin her 21 Aralık’ta geleneksel hale geleceği öğrenildi.