GÜRKAN, MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDE ENCÜMEN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GÜRKAN, MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDE ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Marmara Belediyeler Birliği’nin Encümen Üyeliğine seçildi.

25 Nisan 2019 - 17:11 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 18:40

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ilk toplantısını gerçekleştirdi. İstanbul’da gerçekleştirilen Meclis Toplantısı'na, meclis üyeleri arasından yaşça en büyük olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner başkanlık etti. Toplantıda, Birlik Başkanı, 1'inci ve 2'nci başkan vekilleri ile Birlik Encümen Üyeleri, Divan Katip Üyeleri, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyonları seçimi yapıldı. Marmara Belediyeler Birliği’nin yeni başkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Marmara Belediyeler Birliği’nin Encümen Üyeliğine seçildi. Başkan Gürkan’la birlikte encümen üyeliğine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt getirildi.

Marmara Belediyeler Birliği’nde Encümen Üyesi olarak görev yapacak olmanın onurunu yaşadığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “25 Nisan 1975'te yola çıkan Marmara Belediyeler Birliği kurulduğu ilk günden beri Türkiye'de demokratik yerel yönetim hareketinin gelişmesi, belediyelerin yetki ve kaynaklarının artırılması, çevre bilincinin geliştirilmesi gibi birçok konuda öncülük yapmıştır. Marmara Belediyeler Birliği’nde encümen üyesi olarak seçilmekten dolayı onur duydum. Sorumluluğumuz çok büyük. Hem kentimizin hem de birliğe üye olan belediyelerin daha çevreci ve örnek bir belediyecilik hizmeti vermesi için var gücümüzle  çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

2019/04/3849570.jpg
2019/04/5512851.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KALDIRIMLARIN ENGELLİ  ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ İŞİNE AİT İHALE
KALDIRIMLARIN ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...