GÜRKAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GÜRKAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne; tüm insanlığa barış, sevgi ve hoşgörü getirmesini diledi.

17 Ağustos 2018 - 14:10 - Güncelleme: 17 Ağustos 2018 - 22:29

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

 “Milli ve Dini Bayramlar bizi biz yapan ortak değerlerimizdir. Dini ve Milli Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Ne mutlu ki; Kurban Bayramı’nı bir kez daha hep beraber karşılamanın sevincini yaşamaktayız. Yoksullara el uzatıldığı; ekmeğin, sofraların paylaşıldığı;  gönüllerin tamir edildiğini bu bayram bir kez daha birlik ve beraberliğimizin; dayanışmamızın mutluluğunu ve huzurunu yaşayacağız. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Aile büyüklerinin ziyaret edildiği; çocukların mutlu olduğu; hastaların, yoksulların, kimsesizlerin hatırlandığı bir bayram temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Edirne Halkı’nın ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kestiğiniz kurbanların ve gönülden ettiğiniz dualar kabul olmasını diliyorum”

Gürkan, ayrıca Kurban Bayramı’nda mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için Bayramın birinci günü ücretsiz servis hizmeti verileceğini; parkmetrelerin ise bayram boyunca ücretsiz olacağını söyledi.

Öte yandan yakınlarının mezarlarına çiçek ekmek isteyenler için Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafında mezarlıklarda 90 bin adet çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Gürkan ayrıca Kurban Bayramı boyunca vatandaşların talep, istek ve şikayetlerini Alo 153’e bildirebileceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
8. GAZETECİ GÖZÜYLE KIRKPINAR FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI
8. GAZETECİ GÖZÜYLE KIRKPINAR FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI