GÜRKAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI
Reklam
Reklam

GÜRKAN, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1-4 Eylül 2017 tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı’nın tüm İslam Alemi’ne; tüm insanlığı barış getirmesini diledi.

30 Ağustos 2017 - 12:27 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 - 15:42

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Milli ve Dini Bayramlar Türk toplumunun ortak değerleri olduğunu belirterek, “Bayramlar, sevginin, saygının, kardeşliğinin ve hoşgörünün simgesidir. Kurban Bayramı, dayanışmanın en büyük örneğidir. Yoksullara el uzatıldığı; ekmeğin paylaşıldığı; gönüllerin tamir edildiğini bu bayram bir kez daha birlik ve beraberliğimizin; dayanışmamızın mutluluğunu, huzurunu yaşayacağız. Kurban bayramında tüm kırgınlıklar, küslükler unutulsun; yerlerine sevgi tohumları ekilsin. Kurban Bayramı; toplumumuza barış, sofralarımıza bereket; ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirsin. Savaşların ve kavgaların yerini, hoşgörü ve barışa alsın” dedi.

Bayram ziyaretlerinin çok önemli olduğunu belirten Gürkan, “Bayramlar umuttur, özlemdir, berekettir. Aile büyüklerinin ziyaret edildiği; çocukların mutlu olduğu; hastaların, yoksulların, kimsesizlerin hatırlandığı bir bayram diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Edirne Halkı’nın ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kestiğiniz kurbanlar ve gönülden ettiğiniz dualar kabul olsun” ifadelerine yer verdi.

Gürkan, ayrıca Kurban Bayramı’nda mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti verileceğini; parkmetrelerin ise bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz olacağını söyledi.

Öte yandan yakınlarının mezarlarına çiçek ekmek isteyenler için Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafında mezarlıklarda 25 bin adet çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek.

Gürkan, Kurban Bayramı boyunca vatandaşların talep, istek ve şikayetlerini Alo 153’e bildirebileceklerini söyledi.

Bu haber 4520 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI GÜNDEMİ
KIRKPINAR PROGRAMI BELLİ OLDU
KIRKPINAR PROGRAMI BELLİ OLDU