GÜRKAN, "EDİRNE SENİ ASLA UNUTMAYACAK"
Reklam
Reklam

GÜRKAN, "EDİRNE SENİ ASLA UNUTMAYACAK"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybeden Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil'in ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Edirne seni asla unutmayacak. Mekanın cennet, ışığın bol olsun” dedi

12 Ağustos 2017 - 11:37 - Güncelleme: 21 Ağustos 2017 - 15:57

1955 yılında Edirne Belediye Başkanlığı görevinde de bulunan Yrd.Doç. Dr. Ratip Kazancıgil, geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybetti. Edirne’de çok önemli görevlerde bulunan; sağlık alanında olduğunu gibi kültürel ve sosyal hayata da büyük katkılar sağlayan Kazancıgil’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Gürkan, “Değerli büyüğüm, sevgili hocam Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil, geçirdiği rahatsızlık sonucunda aramızdan ayrıldı. Edirne’ye büyük hizmetlerde bulunan Kazancıgil’in kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 1955 yılında Edirne Belediye Başkanlığı görevinde de bulunan Kazancıgil, kaleme aldığı eserlerle kentin geleceğine ışık tutmuş, sağlıktan kültürel yaşama kadar Edirne’ye önemli katkılarda bulunmuştur” diye konuştu.

Kazancıgil ile sık sık bir araya geldiğini ifade eden Gürkan, “Ratip Kazancıgil’in fikirleri her zaman ışık oldu. Onun tecrübelerinden faydalandım, eleştirilerini dikkate aldım. Edirne, çok önemli bir isme veda ediyor. Biliyorum ki; Edirne ve Edirneliler Kazancıgil’in eserlerini, fikirlerini yaşatmaya devam edecek; Kazancıgil’i asla unutmayacak” dedi.

Gürkan, Edirne sevdalısı Kazancıgil’e Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm Edirneli hemşehrilerine sabırlar diledi.  

 

2017/08/5831056.jpg
Bu haber 30966 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI GÜNDEMİ
30 AĞUSTOS KUTLAMA PROGRAMI
30 AĞUSTOS KUTLAMA PROGRAMI