EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EL EMEĞİ, GÖZ NURU ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün katkılarıyla yıl boyunca düzenlenen kurslarda yapılan el emeği, göz nuru ürünler görücüye çıktı. Serginin açılışını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kentleri yükselten o şehrin kültürü, el sanatlarıdır” dedi.

08 Mayıs 2018 - 14:28

Edirne Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Özgecan Kadın Merkezi ve Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde;  Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü öğretmenlerinin eğitmenliğinde hayata geçirilen ürünlerin sergilendiği  ‘El Sanatları Kursları’nın Yıl Sonu Sergisi’ Erasta AVM’de açıldı.

Edirne Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Özgecan Kadın Merkezi ve Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde gerçekleştirilen Hazır Giyim- Dikiş Kursu, 3 Boyutlu Şekillendirme, İğne Oyası Usta Öğreticiliği ile Edirnekari ve El Sanatları kurslarında; kursiyerler tarafından yapılan ürünlerin yılsonu sergisi büyük beğeni topladı. Serginin açılışını gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, katkıda bulunan Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Recep Kozan ile Erasta AVM yönetimine teşekkür etti.

Uzun bir emeğin ardından ortaya çıkmış olan kelimenin tam anlamıyla el emeği göz nuru ürünlerin bir anlamda görücüye çıktığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kuşkusuz kadının elinin değdiği her şey güzel, kadının elinin değmediği her şey eksik ve yarımdır. Kentler sadece ekonomik değerlerle yükselmezler. Kentleri yükselten, ülkeleri yükselten o şehrin kültürü, sanatları ve el sanatlarıdır. Bu değerleri ne kadar yükseltirsek o kentler zengin kentler, güçlü kentler ve geleceğe taşınan kentler olur.  Sergimize katılan tüm emekçileri kutluyor, sergimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Gürkan daha sonra kurs eğitmenlerine ve Edirne Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Recep Kozan’a teşekkür belgesi; kursiyerlere ise katılım belgesi takdim etti.

2018/05/9616941.jpg
2018/05/8927396.jpg
2018/05/3183966.jpg
2018/05/5882618.jpg
2018/05/1127366.jpg
Bu haber 2236 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ
KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI GÜNDEMİ