EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Edirne Belediyesi, gençleri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirmek; erken yaşta evliliğinin zararlarına dikkat çekmek; çocukların okul başarısını arttırmasını sağlamak, ergenlik çağındaki çocuklarıyla nasıl iletişim kurmaları gerektiği konusunda ailelere yol göstermek hedefiyle yeni dönem eğitim seminerlerine başlıyor.

14 Kasım 2018 - 12:48 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 - 12:53

 Sosyal belediyecilik adına yaptığı çalışmalara hızla devam eden Edirne Belediyesi; yeni dönem eğitim seminerlerine başlıyor.  Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli Aile Danışmanı Esra Selvi tarafından verilecek olan eğitimler 21 Kasım Çarşamba Günü Saat:13.00’te Yaşam Merkezi’nde ‘Madde Bağımlılığı Semineri’ ile start alacak. Seminerler yine Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi’nde 28 Kasım Çarşamba Saat:13.00’te ‘Erken Yaşta Evlilik Semineri’, 12 Aralık Çarşamba Saat: 13.00’te ‘Okul Başarısını Arttırma Yolları Semineri’, 14 Aralık Cuma Saat: 13.00’te ‘Ergenlik Dönemi İletişim Semineri’ ile devam edecek.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan kadın merkezlerinde bugüne kadar; 50 bin 141 kadın; 25 bin 865 erkek olmak üzere toplamda 76 bin 6 kişiye çeşitli konularda kurs, eğitim; sağlık ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti verdiklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  “Ayrıca Edirne Belediyesi olarak merkezde ve ilçelerde toplam 18 bin kişiye de madde bağımlılığı konusunda eğitim verdik. Hedefimiz kadınların sosyal yaşamda daha fazla yer almasını sağlamak, kadınlarımıza yol göstererek, yaşamın her alanına katabilmek; kadının her meslek alanında olabileceğini göstermek.  Ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız; gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak; onların daha özgüvenli yetişmesini sağlayarak; geleceğin sağlam nesillerini yetiştirmek en büyük hedeflerimizden birisi. Bu hedeflerle eğitim seminerlerimize devam ediyor; halkımızı birçok konuda bilgilendiriyoruz” dedi.

Ayrıca ‘El Sanatları ve Dekoratif Aksesuarları Hazırlama Kursu’nun başlayacağını ifade eden Gürkan katılmak isteyenlerin Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi’ne bireysel olarak başvurabileceğini ya da 0(284) 213 41 09 numaralı telefondan bilgi alabileceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK
EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN 'ÖNCE YAYA' KAMPANYASINA DESTEK