EDİRNE KENT MÜZESİ; MÜZELER GÜNÜ’NDE ÜCRETSİZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EDİRNE KENT MÜZESİ; MÜZELER GÜNÜ’NDE ÜCRETSİZ

Edirne Belediyesi Kent Müzesi; Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle öğrencilere tüm gün; yetişkinlere ise 19.00-23.00 saatleri arasında ücretsiz olacak. Geçmişin en derin kalıntılarının müzelerde anlatıldığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Edirne Kent Müzesi, Edirne’nin geçmişin yolculuk yapmak isteyen ziyaretçilerini bekliyor” dedi.

16 Mayıs 2018 - 11:25

Edirne Belediyesi Kent Müzesi, Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle 18 Mayıs Cuma Günü öğrencilere tüm gün; yetişkinlere ise 19.00-23.00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Yaklaşık bir yıl önce Hafızağa Konağı’nın restore edilmesiyle ziyarete açılan Edirne Belediyesi Kent Müzesi; Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle ücretsiz hizmet verecek. Öğrencilerin Edirne Kent Müzesi’nin sadece müzeler gününde değil; haftanın 7 günü ücretsiz olarak ziyaret edebileceğini ifade eden Başkan Gürkan; yetişkinlerden de 1 TL gibi çok cüzi bir ücret alındığını söyledi.

Edirne Kent Müzesi’nde kentin tarihinin, kültürünün objeler ve belgelerle sergilendiğini ifade eden Gürkan, “Geçmişin en derin kalıntıları müzelerde anlatılır. Hiç kuşkusuz ki müzeler sanatın en güzel halidir. Müzeleri gezmek; geçmişe sahip çıkmak; geçmişin izlerini geleceğe taşımaktır. Geçmişe yolculuk yapmak; yaşadığı kenti daha da yakından tanımak isteyen herkesi müzemize bekliyoruz” dedi.   

Bu haber 1002 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI GÜNDEMİ
EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI GÜNDEMİ
KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ
KARNENİ GETİR; KİTABINI SEÇ