EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN KAR MESAİSİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN KAR MESAİSİ

Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alan Edirne Belediye ekipleri, dün gece kar mesaisi yaptı. Gece 03.00 sıralarında başlayan kar yağışının kenti olumsuz etkilememesi için 12 ayrı ekip tuzlama çalışmalarını sürdürerek, özellikle ana arterlerin açık kalmasını sağladı.

28 Şubat 2018 - 10:47 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 - 14:27

26 Şubat Pazartesi günü başlayan ve kısa sürede kenti beyaza bürüyen kar yağışı; yaklaşık bir günlük aranın ardından dün gece tekrar başladı. Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alan Edirne Belediyesi, dün gece kar mesaisi yaptı. Gece boyunca çeşitli önemler alan belediye ekipleri Saat: 03.00’de başlayan kar yağışıyla birlikte de tuzlama çalışmalarına başladı. 12 ayrı ekip 12 ayrı bölgede tuzlama çalışmalarını gerçekleştirdi.   

Edirne Belediyesi, kenti etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en eza indirilebilmek adına çalışmalarına 12 ayrı ekiple gece boyunca devam eti. Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli toplamda 100 personel çalışmalarını 4 bobcat, kar küreme ekipmanlı bir greyder, 2 kepçe, kar küremeli 4 yükleyici, 7 kamyon, 4 traktör ile sürdürdü. Gece boyunca 200 ton tuz ile tarihi köprüler, tarihi yollar ve kavşaklar için de 10 bin litre solüsyon; ayrıca trafiğe kapalı alanların ve kaldırımlarda da 1 ton granürlü gübre kullandı.

Edirne Belediyesi yetkilileri, tüm ana arterlerin trafiğe açık olduğunu, ara yolların ise yüzde 75’nde ulaşımın sağlandığını belirtti. Öte yandan yetkililer, araçlarında gerekli tedbirleri almamış olanları trafiğe çıkmamaları konusunda uyarırken, vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Yetkililer, depolarda yeteri miktarda tuz, solüsyon ve granürlü gübrenin mevcut olduğunu ve önümüzdeki günlerde de buzlanma ihtimaline karşı nöbetçi ekiplerin görev gece boyunca görev yapacağını söyledi.

Bu haber 8852 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri