EDİRNE AKADEMİ’DE İLK YARDIM SEMİNERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EDİRNE AKADEMİ'DE İLK YARDIM SEMİNERİ

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve birçok konuda eğitimler vererek; atölye çalışmaları düzenleyen Edirne Akademi’nin bu haftaki konusu ‘İlk Yardım’ oldu. Akademi öğrencileri İlk Yardım konusunda Edirne Belediyesi’nin uzman personelleri tarafından bilgilendirildi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, ilk yardımın önemine dikkat çekerek, Edirne Belediyesi’nin İlk Yardım Merkeziyle Türkiye’deki ilk 3 belediyeden biri olduğunu söyledi.

05 Eylül 2019 - 11:14 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 - 11:19

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve birçok konuda verdiği eğitimlerle başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere toplumun her kesiminde farkındalık yaratan Edirne Akademi’nin bu haftaki konusu İlk Yardım oldu. Edirne Akademi öğrencileri Edirne Belediyesi Salonu’nda Edirne Belediyesi’nin eğitmenleri Hemşire İnci Özer, Paramedik Hemşire Dilara Dinç ve Acil Tıp Teknisyeni İrem Dağdeviren tarafından ilk yardım konusunda bilgilendirildi.

Edirne Akademi öğrencilere yönelik düzenlenen İlk Yardım Semineri’nde Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da yer aldı. Tanrıkulu, ilk yardımın önemine dikkat çekerek, İlk Yardım Merkezi’yle Edirne Belediyesi’nin Türkiye’deki ilk 3 belediyeden biri olduğunu söyledi.

Edirne Belediyesi bünyesinde yer alan İlk Yardım Merkezi ve merkezin çalışmaları hakkında da bilgi veren Tanrıkulu, “Sağlık, fizyolojik, çevresel ve fiziksel iyi olma halidir.  Bu eğitimi alan arkadaşlar çok değerli. Çünkü bu eğitimi sadece kendileri için değil; başkalarının hayatına dokunabilmek için de alıyorlar. Bu eğitimi alanlar bir başkasının hayatını kurtarma erdemine ve bilgisine sahipler.  Hayat bir başkasına da yardım edebilme erdemidir. Hiç tanımadığımız; belki de bir daha hiç karşılaşmayacağımız bir insanı hayata bağlamak bu dünyadaki en güzel erdemdir. Öğreneceğiniz bilgiler ile tanımadığımız bir insana yardımınız dokunacak, bu çok önemli” diye konuştu.

Tanrıkulu, kan bağışının da önemine değinerek, “Bu hayatı birlikte paylaşıyoruz. Paylaşarak daha da güçleniriz. Çünkü bizler sosyal bir varlığız. 3-5 saniye arasında doğru müdahaleyi yapabilirsek o zaman onun hayatını kurtarabiliyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan İlk Yardım Eğitmeni Hemşire İnci Özer, “2014 yılından beri 3 uzman eğitmen ile birlikte bu eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz Sağlık Bakanlığı’ndan onayı ve ruhsatlı 2 günlük eğitimle sertifikalı ilk yardım eğitimi veriyoruz. İlk Yardım Sertifikasının 3 yıl geçerliliği vardır. 3 yılının sonunda güncelleme eğitimi ile belge süresini uzatabiliyorsunuz. İlk Yardımcı Sertifikasına sahip olamazsak, müdahale etme yetkimiz de yasal olarak olamıyor” diye konuştu.

Daha sonra seminere katılan Edirne Akademi öğrencilerine katılım belgesi takdim edildi.

2019/09/5011107.jpg
2019/09/947315.jpg
2019/09/4011514.jpg
2019/09/6329895.jpg
2019/09/6616669.jpg
2019/09/9713832.jpg
2019/09/6063620.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
KALDIRIMLARIN ENGELLİ  ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ İŞİNE AİT İHALE
KALDIRIMLARIN ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ...