CUMHUR DENİZ UYSAL ÇOCUK PARKI HİZMETE GİRDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CUMHUR DENİZ UYSAL ÇOCUK PARKI HİZMETE GİRDİ

Edirne'de geçtiğimiz Ocak ayında tedavi gördüğü GATA'da kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden Cumhur Deniz Uysal'ın ismi, ailesinin onsuz geçirdiği ilk doğum günü olan 29 Ekim'de Şükrüpaşa Mahallesi'nde bir parka verildi.

30 Ekim 2019 - 15:09 - Güncelleme: 30 Ekim 2019 - 15:16

Edirne'de 21 yaşında hayata veda eden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi İkinci Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal için ailesi ve Tıp Fakültesi'nden arkadaşları, doğum günü olan 29 Ekim'de Edirne Belediyesi'nin açmayı planladığı çocuk parkına isminin verilmesi için internet üzerinden kampanya başlatmıştı. Kampanyaya kulak veren Edirne Belediyesi, Şükrüpaşa Mahallesi'nde açtığı çocuk parkına 'Cumhur Deniz Uysal' Çocuk Parkı adını verdi. Törenle gerçekleştirilen parkın açılışında ise Uysal'ın ailesi duygu dolu anlar yaşadı. 
Törende ilk olarak Cumhur Deniz Uysal'ın arkadaşı Çağatay Akdeniz, Uysal için yazdığı şiiri okudu. Çocuk parkı vesilesiyle Uysal'ın adının yaşamaya devam edeceğini söyleyen Akdeniz; "Bugün Cumhur'un doğum günü, ilk defa doğum gününü Cumhur olmadan kutluyoruz. Cumhur çok güzel şeylere vesile olmuştu. Bu çocuk parkı vesilesiyle Cumhur'un adı yaşamaya devam edecek. çocuklarımız Cumhur ağabeylerini örnek alıp büyümeye devam edeceklerdir" dedi. 
Cumhur Deniz Uysal'ın annesi Aynur Uysal ise törende güçlükle konuştu. Gözyaşları boğazına düğümlenen anne Uysal; "Hepinize teşekkür ederim bizleri bu günde yalnız bırakmadığınız için. En büyük teşekkürü Belediye Başkanım Recep Gürkan'a teşekkür ederim. Bize böyle bir onuru yaşattılar ve her adımda bize destek oldular. Kitabımın çıkmasında Başkanımın desteklerini inkâr edemeyeceğim. Oğlumun doğum gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için sağ olun" şeklinde konuştu.  
Belediye Başkanı Recep Gürkan da, Cumhur Deniz Uysal'ın isminin parkla birlikte yaşayarak gençlere örnek olacağını ifade etti. Gürkan; "Kuşkusuz ölüm, kaç yaşında olursa olsun yakınlarımızı aldığında hep erken ölümdür. İnsanın yakınını kaybetmesi çok acıdır, zordur. Çok sevdiğimiz bir söz var. Diyor ki; 'Bir insan, dünyada gerçekten onun ismini anan son kişi öldüğünde ölür'. Bu bağlamda Cumhur Deniz'in hem doğum günü olması vesilesi, hem yaşamını insanlara adayacak hekim olarak bir ideale sahip olması nedeniyle, küçük evlatlarımıza bir rol model olması, örnek olması açısından onun bu parka ismini vermek istedik. Eminim ki yarın öbür gün bu parkın önünden geçen bütün evlatlarımız , anneler, babalar, Cumhur Deniz'in yaşam öyküsünü hatırlayacak, onun yaşam öyküsünde neleri becermeye çalıştığını kendi çocuklarına, yakınlarına anlatarak bu işlevi, görevi yerine getirecekler. Doğum gününde sevgili Cumhur Deniz'e, Cenab-ı Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun, ışıklar yoldaşı olsun" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhur Deniz Uysal'ın annesi Aynur Uysal ve babası Alpaslan Uysal ile birlikte parka isminin verildiği tabelanın açılışını yaptı.

2019/10/364258.jpg
2019/10/8195926.jpg
2019/10/7036558.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SINAV SONUÇLARI
SINAV SONUÇLARI
SON ÖDEME TARİHİ 2 ARALIK
SON ÖDEME TARİHİ 2 ARALIK