ÇİNLİLER EDİRNE’Yİ KEŞFE GELİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇİNLİLER EDİRNE'Yİ KEŞFE GELİYOR

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çin Halk Cumhuriyeti Tur Operatörlerinin ve medya kuruluşlarının Edirne Belediyesi’nin davetlisi olarak kente geleceğini ve 8 bin 300 yıllık kentin tarihini, kültürünü, turizm potansiyelini yakından tanıma imkanı bulacaklarını söyledi. Gürkan, “Çin Halk Cumhuriyeti Tur Operatörleri ve medya kuruluşları için düzenlenen “Edirne’yi Keşfet” programı kentin turizmine büyük katkı sağlayacak. Edirne, Çinlilerin dikkatini çekmeyi; onları etkilemeyi başaracak” dedi

23 Şubat 2019 - 13:03 - Güncelleme: 23 Şubat 2019 - 13:12

10 yılda 10 milyon turist hedefiyle yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Hürriyet ile keşfet”, “Posta ile keşfet” programlarının ardından kentin kapılarını bu kez yurtdışından gelecek misafirler için açıyor. Geçtiğimiz yıllarda Hürriyet Gazetesi Yazarlarıyla; Tur Operatörlerini ağırlayan; ardından da Posta Gazetesi ve yine tur operatörleri ile Edirne’yi keşfe çıkan Başkan Gürkan, Edirne’yi keşfet programlarının yerli turistin dikkatini çektiğini; Edirne’deki turist sayısında da büyük bir artış olduğunu söyledi.

Şimdi ki hedeflerinin yabancı turistin dikkatini Edirne’ye çekmek olduğunu ifade eden Gürkan; Çin Halk Cumhuriyeti Tur Operatörlerini ve medya kuruluşlarını Edirne’ye davet ettiklerini söyledi. Gürkan, “Çin Halk Cumhuriyeti Tur Operatörleri ve medya kuruluşlarını 25-26 Şubat tarihlerinde kentimizde ağırlayacağız. Çin’den gelecek 13 tur operatörünün katlım sağlayacağı programda Çinliler Edirne’nin tarihini, kültürünü, doğasını, müziğini ve eşsiz lezzetlerini yakından tanıma fırsatı bulacak” diye konuştu.

“BİZ BÜYÜK BİR HEDEFLE YOLA ÇIKTIK”

Gürkan, “2014 yılında göreve geldiğimizde vizyonumuz 5 yılda 5 milyon turist; 10 yılda 10 milyon turistin sayısına ulaşmak ve 8 bin 300 yıllık tarihe sahip bu kenti turizmde hakkettiği değere taşımaktı. 2018 yılı istatistiklerine baktığımızda 5 yılda 5,5 milyon turist sayısını aştığımızı görüyor; 10 milyon turist hedefine adım adım yürüyoruz. Biz 5 yıl önce büyük bir hedefle yola çıktık. 5 yıl önce 10 yılda 10 milyon turist hedefimizi duyanlar, gülüyor, inanmıyorlardı. Bugün 5 yılda hedeflediğimiz turist sayısına ulaştığımız görmek; bizi gururlandırıyor, bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Edirne turizmde her geçen gün büyümeye devam edecek. Biz kentimize gönülden bağlandık; biz iddiamıza yürekten inandık. Hepimizin Edirne’si için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

2019/02/1180206.jpg
2019/02/7624031.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KALDIRIMLARIN ENGELLİ  ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ İŞİNE AİT İHALE
KALDIRIMLARIN ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...