CAN DOSTLARIMIZA MAMA DESTEĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CAN DOSTLARIMIZA MAMA DESTEĞİ

Edirne Belediyesi; eski çöplük alanında bulunan sokak hayvanlarına mama desteğine devam ediyor. Mamalar, sokakta yaşayan hayvanların olumsuz hava şartlarından korunması ve kışı sıcak şekilde geçirmesi için yapılan kulübelerine bırakılırken, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, kar yağışı başladığı andan itibaren de kent merkezindeki birçok farklı noktaya da mama bırakıldığı söyledi.

20 Aralık 2018 - 11:51 - Güncelleme: 20 Aralık 2018 - 16:40

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, eski çöplük alanında ve şehrin değişik açık alanlarında bulunan sokak hayvanlarına mama desteğinde bulunmaya devam ediyor. Hava sıcaklığının düşmesi ve kar yağışı ile birlikte belediyenin sokak hayvanlarına mama desteğinin de artarak devam ettiğini ifade eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Ekiplerimiz sadece eski çöplük alanında değil kentin farklı noktalarına mama bırakarak; sokak hayvanlarının beslenmelerine yardımcı oluyor” dedi.

Daha önce Edirne Belediyesi ile 22 Dost Eli Derneği ile yapılan kulübelerde sokak hayvanlarının kışının olumsuz şartlarından korunduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Sabah getirdiğimiz mamaları kulübelerine bıraktık. Can dostlarımızın gittiği noktalara mama bıraktık. Bizler bu dünyayı bu canlarla birlikte paylaşıyoruz. Ortak yaşamı önemsiyoruz. Kulübelerin kullanıldığını görmek beni çok mutlu etti. Buraya besleme yapmak için gelen hayvansever dostlarımız da var. Onlardan istediğimiz besleme yaptıkları kağıtları, kapları lütfen buraya atmasınlar. Bizler bu çöpleri topluyoruz ama her geldiğimiz de belli bir çöple karşılaşıyoruz. Edirneliler hayvansever insanlardır. Hasta olduklarını düşündükleri hayvanlar ile ilgili Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na ulaşabilirler. Hep birlikte sokak hayvanlarının kışı rahat atlatmalarını sağlayacağız” dedi.  

 

 

2018/12/8189689.jpg
2018/12/1672236.jpg
2018/12/4631203.jpg
2018/12/7933679.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SON ÖDEME TARİHİ 30 EYLÜL
SON ÖDEME TARİHİ 30 EYLÜL
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ