BELEDİYE TROPİK FIRTINA İHTİMALİNE KARŞI ALARMDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BELEDİYE TROPİK FIRTINA İHTİMALİNE KARŞI ALARMDA

Türkiye’yi etkisi altına alması beklenen tropikal fırtınanın sabah saatlerinden itibaren yön değiştirmesi üzerine Edirne Belediyesi alarma geçti. 30 Eylül Pazar Günü rüzgar hızının 70-90 km/saat ve yağışın metrekareye 50-75 kilogram düşeceği tahminlerinin yapılması üzerine belediye 7 müdürlükteki izinleri kaldırdı.

29 Eylül 2018 - 16:13 - Güncelleme: 29 Eylül 2018 - 17:44

Tropikal fırtınanın yön değiştirmesi üzerine Edirne Belediyesi hafta içi aldığı önlemleri güncelledi.  Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır ile Başkan Yardımcıları Hakan İşcan ve Hüsnü Güler; gerçekleştirdikleri toplantı ile  Edirne Belediyesi’nde bulunan 7 müdürlükteki izinleri kaldırdı. Park Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Su Kanal Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler beklenen fırtına için tetikte olacak ve yaşanması muhtemel olumsuzluklar için vatandaşların yardımına koşacak. Öte yandan Edirne Belediye Kent Ormanı da hava muhalefeti nedeniyle tedbir amaçlı kapalı olacak.  

Yetkililer, 30 Eylül Pazar sabah saatlerinden itibaren beklenen tropikal fırtınanın 1 Ekim Pazartesi sabahına kadar kuvvetli yağışla birlikte süreceğini vatandaşların fırtınaya karşı dikkatli olmasını, fırtınadan etkilenebilecek eşyaları sabitlemesini; açıkta bırakmamasını istedi.     

Bu haber 5404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nevin Erbek
    2 ay önce
    Talatpaşa caddesi Mithatpaşa mahallesi üzerinde bulunan ve binalarımız için tehlikesi bulunan ağaçlar içinde önlem alınmasını rica ediyorum Her an büyük bir fırtınada neler olabileceğini tahmin etmek istemiyorum ilgilenirseniz memnun oluruz saygılar..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
EDİRNE AKADEMİ'NİN 12-14 ARALIK 2018 TARİHLİ PROGRAMI
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri
İşyerlerinin Açılış-Kapanış Saatleri