BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı I. Birleşimi Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

05 Kasım 2018 - 16:33 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 09:45

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı öncesinde Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’i ölümünün 12. yıldönümünde Ecevit’e ait ‘Uyum’ şiirini okuyarak andı. Gürkan, Türk Milleti’ne bir kez daha başsağlığı dileyerek, “Rahmetli Ecevit; Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için dürüst siyasetin, düzgün siyasetin sembol ismiydi. Yazardı, gazeteciydi, şairdi” dedi.

12’si gündem içi olmak üzere toplam 14 maddenin yer aldığı toplantıda aşağıdaki maddeler görüşüldü;

 “Öğrenci ve Personel Servis Ücret Tarifesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nca alınan Plan ve Bütçe Komisyon Kararı ile Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yazısı.  5393 sayılı Belediye Kanununun 41. maddesi gereğince; stratejik planlara uygun olarak hazırlanan 2019 Yılı Performans Programının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı. Mali İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 27. maddesinin 4. bendi gereğince; Belediyemiz 2019 Mali Yılın ve izleyen iki yılın Gelir-Gider Bütçesi’nin ve 2019 Yılı Vergi, Resim, Harç ve Ücret Tarifelerinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı.  Edime Merkez Yıldırım Mahallesi arsa taşınmazının satışı ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yazısı. Cadde ve Sokak isimleri Komisyonu’nun almış olduğu Sokak İsimleri Komisyon Kararı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazısı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 2018 Yılı Gider Bütçelerinden Temizlik İşleri Müdürlüğü Bütçesine aktarma yapılması ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yazısı. Havsa Belediyesi’ne sebze pazarı çevre düzenlemesi işinde kullanılmak üzere 2500 torba çimento yardımı yapılması ile ilgili Fen işleri Müdürlüğü’nün yazısı. Ulaşım Komisyonu Kararları ile ilgili ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yazısı. Terminal alanı işletmeciliğinin sözleşme süresi 2019 Ocak ayı içinde biteceğinden, imar planında Terminal Alanı ile bitişiğindeki Otopark Alanının işletilmesi ve Peron Tahsis Ücreti gelirinin tahsil edilmesi için terminal alan bitişiğinde bulunan Otopark Alanın işletilmesi ve peron tahsis ücreti gelirinin tahsil edilmesi işleri dahil olmak üzere Terminal İşletmeciliğinin işletilmesinin 2886 sayılı Derlet İhale Kanununa göre 10 (On) yıl süre ile kiraya verilmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri’nin yazısı. İmar Planı Değişiklikleri ile ilgili taleplerin İmar Komisyonuna havale edilmesi.”

 

Bu haber 2896 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ