BAŞKONSOLOS REİFFENSTUEL’DEN GÜRKAN’A ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKONSOLOS REİFFENSTUEL’DEN GÜRKAN’A ZİYARET

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

25 Ekim 2018 - 17:02

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kendisini ziyarete gelen Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’i Başkanlık Makamında ağırladı. Kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, “Ülkeler arasında ki kardeş şehir ilişkilerini çok önemsiyorum ama sadece kültür ve sanatla kardeş şehir ilişkilerini uzun süre götüremiyorsanız, bir yerde tıkanıyor, kopuyor. İkili ilişkiler ekonomik ilişkiler ile de desteklenmelidir. Bunu başarabilirseniz kardeş şehir ilişkisi kalıcı olabilir. Başaramazsanız; güzel etkinlikler yapıyorsunuz ama 3-5 yıl sonra yönetimlerin değişmesiyle bir kopuş başlıyor. İlişkileri ekonomik olarak güçlendirirseniz kalıcı oluyor” dedi.

İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel de, “Kardeş şehir ilişkileri insanlar ve toplumlarla bağ kurabilmek için çok önemli. 2 aydır görevdeyim. Şuanda daha çok yeniyim. Ama görev sürem boyunca işlemek istediğim konular var; siyasi konular, ekonomik ilişkiler ve kültürel ilişkiler. Türkiye ile Almanya arasında iki önemli dal var. Bunlardan biri ticari dal. 7 bin 200 Alman şirket var Türkiye’de. Ve bir diğer önemli konu da Türk-Alman halkı arasındaki insani ilişkiler. Sizin de söylediğiniz gibi kültür, bilim ve sanatta sınırlar olmamalıdır” dedi.

Daha sonra Başkan Gürkan, İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e yeni görevinde başarılar dileyerek; Edirne’ye özgü hediyeler takdim etti.

                 

2018/10/2500962.jpg
2018/10/9580726.jpg
2018/10/7072306.jpg
Bu haber 713 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
'Düşten Düşünceye Zamansız Kadınlar'
 TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ
TEBLİĞ EDİLECEK MÜKELLEF LİSTESİ