ANKET ÇALIŞMASI 23 EKİM’DE BAŞLIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ANKET ÇALIŞMASI 23 EKİM’DE BAŞLIYOR

Edirne Belediye Başkanlığı’nın Toplu Taşıma Hat Optimizasyonu Projesi kapsamında toplu ulaşımda hizmet kalitesini arttırmak adına başlattığı anket çalışması 23 Ekim’de başlıyor. Anketörler tarafından gerçekleştirilecek olan çalışma kapsamında 1500-1700 arası hanede toplamda 5 bin kişiye ulaşılacak.

22 Ekim 2018 - 13:05

Toplu taşımada hizmet kalitesini arttırmak için düğmeye basan Edirne Belediyesi; Toplu Taşıma Hat Optimizasyonu Projesi’ni uygulamaya koydu. Proje kapsamında otogarda bulunan tüm firmalardan kalkış/varış saatleri ve yolcu sayıları alındı. Tüm kamu kuruluşlarından ‘hastanelerden yatak kapasiteleri ve günlük muayene olan hasta sayıları; alışveriş merkezlerinden günlük ziyaretçi sayıları; tüm okullardan öğrenci sayıları’ gibi sayısal veriler talep edildi. Şehir içi toplu taşıma araçlarında kartlı binişlerin raporları alındı. Mahalle Muhtarları ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.  7 gün süre ile görevli personeller tarafından yolcu sayımları yapıldı.

Edirne Belediyesi şimdi de proje kapsamında 23 Ekim Salı gününden itibaren anket çalışmasına başlıyor. Projeyi yürüten şirketin görevlendirdiği anketörler kapı kapı gezerek hane halkına toplu ulaşımla ilgili çeşitli sorular soracak. Şehir merkezindeki  tüm mahallelerde gerçekleştirilecek anket çalışmasıyla 1500-1700  hanede toplamda 5000 kişiye ulaşılacak. 1 ay sürecek olan anket çalışması sırasında görevli personel, belediye tarafından onaylanmış tanıtıcı yaka kartı taşıyacaktır.  6 yaşından büyük hanehalkı ile yapılacak olan anket çalışmaları hafta içi (Pazartesi günü hariç) 18.00-22.00 saatleri arasında, Cumartesi günleri gündüz saatlerinde yapılacak. Bu çalışma sonrasından alınan tüm veriler toplanarak; toplu ulaşımda daha kaliteli bir hizmet vermek adına düzenlemeler yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KALDIRIMLARIN ENGELLİ  ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ İŞİNE AİT İHALE
KALDIRIMLARIN ENGELLİ ERİŞİMİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...
EDİRNE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLARIN SATIŞI HAKKINDA...